top of page

Firmanıza Özel Yazılımın ( Tailor-Made Software ) Faydaları Nelerdir ?

Güncelleme tarihi: 16 Şub

Yazımıza başlamadan önce, iş çözümlerinize ortaklık yapan, işinde çok iyi, modüler, büyük ölçekli ERP/CRM yazılımları dışında kalan ve yazının tamamında belirtilen değerlere tam olarak uymayan, ancak yıllık lisans ödemeleriyle hem büyük miktarda para kaybettiğiniz hem de hiçbir zaman verimlilik sağlayamadığınız işinize yardımcı olmaya çalışan yan yazılım ürünleri üzerinden referanslar aldığımızı belirtmek isteriz.


Hazır yazılımlar, bazı iş ortamları için uygun bir çözüm olabilir; ancak şirketler genellikle teknolojilerinden daha fazla güç ve esneklik talep eder. Özel yazılım, bu tür firmalar için bir dizi sorunu çözer. İşte özel yazılımın firmanız için başlıca faydaları;
  • Yazılım geliştirmeyi projenizin ihtiyaçlarına göre siz kontrol edersiniz: Özel yazılım ile geliştirme sürecine baştan sona dahil olursunuz, böylece sonuç şirket ihtiyaçlarınıza uygun olur. İşinizi en iyi siz bilirsiniz. Önceliklerinizle uyumlu çalışan bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Özel yazılım geliştirme, tam olarak bunu yapar.


  • Sadece gerekli özellikleri içeren araçlar tasarlayabilirsiniz: Özel yazılım ile gereksiz karmaşıklık ve maliyet ekleyen gereksiz özelliklerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yazılımınızın ne yapması gerektiğine karar verin ve bunlarla uyumlu olarak tasarlanabilir. Paydaşlardan giriş toplayın ve onlara daha iyi bir kullanıcı arayüzü ve daha iyi bir yazılım sunun. Özel yazılım, ihtiyacınız olan özelliklere ve sadece bu özelliklere sahip olmanıza olanak tanır.


  • Takımınızın verimliliğini ve etkinliğini artırın: Yalnızca gerekli özelliklere odaklanarak, yazılımınızın insanların nasıl çalıştığına uygun olduğundan emin olabilirsiniz. Kullanıcı dostu bir deneyim ve basitleştirilmiş veri girişi entegre etmek, karmaşıklığı ve tahmin yapmayı ortadan kaldırır. Karmaşık bir iş akışındaki adımları basitleştirip otomatikleştirerek, önceki günlerde tamamlanması günler süren süreçleri %50 veya daha fazla azaltabilirsiniz. İnsan hatasından kaynaklanan sorunlar dramatik bir şekilde azaltılabilir.


  • Özel yazılım maliyeti doğrudan değere bağlıdır: Artan verimlilikle birlikte daha büyük bir değer gelir. Özel yazılım maliyetleri doğrudan bu değere bağlıdır. Yıllık ödemek zorunda olduğunuz lisanslar veya bakımı devam eden maliyeti yoktur, iş süreçlerinize özel olarak uyarlandığından, gereksizlikler ve tıkanıklıklar ortadan kaldırılabilir. Bu şekilde zaman ve bütçe tasarrufu sağlarken üretkenlik artacaktır. İlk yatırım maliyeti, paketlenmiş bir sistemle eşit veya daha yüksek olabilir, ancak özel yazılım geliştirme uzun vadede maliyetleri ciddi orada düşürmeye yardımcı olur.


  • Fikri Mülkiyet sizin olabilir: Hazır yazılım genellikle lisans temelinde çalışır: yazılımı kullanma izni satın alırsınız ancak onu sahip olmazsınız. Öte yandan, özel yazılım geliştirici ürününüzü oluşturur ve kodun tam hakları sizde kalır. Özel yazılım çözümü, fikri mülkiyet portföyünüze bir ek yapar ve bilançonuzu artırır. Ek bir avantaj olarak, özel yazılımınızı diğer sektör oyuncularına pazarlama gibi seçenekleri keşfetme imkanınız olacaktır. Kodu sahip olmak, paketlenmiş bir ürünle olabileceğinizden daha esnek olmanıza olanak tanır.


  • Rakiplere karşı avantaj sağlayın: Artan yaratıcı esneklikle birlikte, özel yazılım, kuruluşunuzun tekliflerini diğerlerinden ayırarak bir iş avantajı yaratabilir. Müşterilere özel, profesyonel bir portal sunma olasılığını düşünün; bu, müşterilere veriye ve diğer hizmetlere kendi başlarına erişim sağlar. İçsel olarak odaklanabilirsiniz, yeni çalışanları eğitimi kolaylaştıran ve daha deneyimli personel arasında endüstri bilgisi paylaşımını sağlayan bir sürekli eğitim platformu sunarak.


  • İşiniz büyüdükçe yazılımı ölçeklendirin: Küçük bir işletme genellikle ihtiyaçlarını karşılayabilecek uygun maliyetli yazılım bulmakta zorlanmayabilir. Ancak iş büyüdükçe sürekli değişen bir pazarın taleplerini karşılamak zorunda kalacaktır. Büyük işletmeler için hazır yazılım gereksiz olabilir ve küçük bir işletme için maliyet engeli olabilir. Özel yazılım, işletmenizin sıkışıp kalmamasını sağlar; şirketiniz ve pazarlarınız evrimleştikçe, özel yazılım da evrilebilir. Bu, ihtiyaçlarınıza en iyi uyanı sağlar.


  • Şirketinizin tepki süresini artırın: Yazılım projelerinde, beklenmeyen ihtiyaçlar ve ayarlamalar şeklinde zorluklar ortaya çıkar. İşletmeniz büyüdükçe ve ihtiyaçlar değiştikçe, teknolojinizi taleplere uyum sağlama yeteneği hayati öneme sahiptir.


  • Sürekli yeni teknolojiyle güncel kalın: Hazır yazılım, kontrolünüz dışındaki faktörler nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirme riski taşır. Bu durum ortaya çıktığında, destek azalır ve yazılım güncellemeleri düzensiz hale gelir. Bu, şirketleri yeni risklere karşı çabucak harekete geçmeye zorlar. Özel yazılım, eski sistemleri geliştirmeye yardımcı olabilir, böylece temel işlevselliği korur ve yeni standartları ile trendleri tanıtır.


  • Kişiselleştirilmiş Teknik Destek Alın: Çünkü özel bir çözüm, ortamınıza ve belirli gereksinimlerinize uyacak şekilde tasarlandığından, işletmenizin derinlemesine analizi gereklidir. Bu, geliştiriciye iş süreçlerinizin ve yazılım gereksinimlerinizin daha iyi anlaşılmasını sağlar. Özel yazılımınızda bir sorun ortaya çıkarsa, çözüm bulmak konusunda bir ortağınız olur. Geliştiricinin yazılım projesine olan aşinalığı sayesinde ortaya çıkan herhangi bir sorun, daha kolay tanınabilir ve müdahale edilebilir. Fırsatlar ortaya çıkarsa, bunlara daha hızlı bir şekilde müdahale edebilir ve değerlendirebilirsiniz.

20 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page